חשקה נפשכם בחופשה בחו”ל? עכשיו נותר רק לקבוע מהו היעד שאליו תרצו להגיע , אבל קודם כדאי שתגידרו את סוג החופשה שאתם רוצים, טיול כוכב או בטן גב, עם הילדים או לבד? כל אחת מההחלטות תשפיע על אופי הטיול והיעד שאליו תרצו להגיע.

כיום שתחרות השמים הפתוחים בעיצומה אנו שומעים כל יום על חברות תעופה חדשות המציעות יעדים נוספים והמחירים רק יורדים. לכן ניתן למצוא היום חבילות נופש זולות במיוחד המציעות לכם כל סוג טיול שתחפצו בו ובכל יעד שתרצו. יעדים באירופה המוכרים והנוחים לטיול : ברלין, אמסטרדם, רומא, צפון איטליה, פריז או לונדון. בנוסף יעידים פופלארים באירופה הם ברלין, בוקרשט, ברצלונה שאף מאפשרים טיולים זולים בשל המחייה הזולה במקום.

טיסה כדאי לבחור על פי המלצות

לצד ההוזלה במחירים הטיסות ישנם נושאים חדשים שכדאי להכירף החל ממשקל המזוודה, חלק מהטיסות אינם מגישים דבר במהלך הטיסה וחשוב להכיר את הכללים לטיסה זולה. מתחיל בזה שכדאי לבדוק מה התנאים לרכישת הכרטיסי טיסה, מדיניות ביטולים, מה מותר לעלות ובאיזה משקל,מה אורך הטיסה והאם מחלקים ארוחה או לא. חשוב לבדוק המלצות של מכרים וחברים, ניתן לקרוא באינטרנט על חברות התעופה שאתם בוחרים ולא למהר לקנות כרטיסים לפני שראיתם המלצות או דיס המלצות.

לרוב טיסות קצרות אינן מהוות בעיה ואם  בחרתם חברה זו או אחרת סביר להניח שהטיסה תעבור מהר ועם אפס תקלותץ בטיסות ארוכות כגון טיסה לתאילנד או טיסה להונג קונג או ארצות הברית, שלרוב מדובר בטיסות ארכות שעורכות 12 שעות בממוצע ההמלצה שלנו לבחור טיסה ישירה ולא לבחור בטיסות המשך הכוללות עצירה ביעדים נוספים. כיום שהתחרות בין חברות התעופה עולה מחירי הטיסות ירדו וההפרש בין טיסה ישיר הלטיסה עם עצירה אינה משמעותית. עצירה והמתנה של מספר שעות בשדה תעופה מאריכה את זמן הטיסה ובמיוחד שמדובר בחופשה שהגדרתם לזמן קצר. טיסה ישירה תחסוך לכם את ההמתנה ותאפשר להגיע מהר יותר ליעד להתחיל את החופשה. ההמלצה שלנו בטיסות ארוכות לא לבחור לפי המחיר ועדיף לשלם יותר ולקבל חברת תעופה איכותית, עם נוחות בטיסה ואוכל איכותי, הטיסה היא חלק מהטיול וחבל שישאר לכן טעם רע בסוף הטיול.

חבילות נופש או טיסות בלבד

ההתלבטות אם להזמין טיסה ולבחור מלון לבד או לקנות חבילת נופש זולה ומוכנה היא מובנת מבחינת המחיר. תמיד יראה שלבנות חבילה יהיה הרבה יותר זול ולעיתים נכון הדבר. אך קחו בחשבון שלעיתים תוכלו למצוא חבילות נופש זולות, שיעלו במחיר של לבנות חבילה לבד. בנוסף נחסך מכם כאב הראשון של הזמנות ותיאומים. חבילות נופש תוכלו לקנות ברגע האחאון או לחפש דילים משתלמים, תוכלו לערוך השוואת מחירים בין חבילות נופש שונות ולבחור חבילה בהתאם למקום שבו רציתם לנסוע.

מה בודקים?

רגע לפני שאתם לוחצים על רכישה חשוב לקרוא את האותיות הקטנות של הטיסה, בדקו לאיזה נמל בדיוק הטיסה מגיעה והאם זהו שדה התעופה שתכננתם אליו. בדקו האם יש עצירת ביניים. עצירת  ביינים מוזילה את מחיר הטיסה אבל חשוב לבדוק היכן העצירה ולכמה זמן. מהי מדיניות הביטולים ובאיזו חברת תעופה אתם טסים. וכמון לא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות.